Tüp Bebek Hakkında

Yumurta donasyonu çeşitli tedavi yöntemlerinden sonuç alınamaması durumunda başvurulan bir yöntem olarak bilinmektedir.

Doğuştan gelen birtakım kalıtsal rahatsızlıklardan tutun da sonradan görülen tıbbi tedavilerin etkilerine varıncaya kadar kadın yumurta üretimi fonksiyonunu etkileyen bir durumun ardından yeterli yumurta hücresi üretimi gerçekleştirilemediği gibi doğrudan gebeliğe engel olan faktörlerin başında gelmekte. Bu tarz durumlarda yumurta üretimi olmayan kadının devreden çıkarılıp sağlıklı bir kadın donörden alınan yumurta hücresi ile baba adayının sağlıklı sperm hücresi bir araya getirilerek döllenme ve zaman içerisinde de gebelik sağlanır. 

Kadın donörlerin geçirildikleri birtakım testler neticesinde gebe kalabilecekleri kanıtlandıktan sonra yumurta bağışı kabul edilir. Dünya genelinde on binlerce bağışçının bulunduğunu söylemek mümkün. Aynı faktörler erkekler içinde geçerli .Sperm bankası denilen bir kurumda milyonlarca erkeğin spermi uygun koşullarda yapısı bozulmayacak şekilde muhafaza edilmektedir. Bu muhafaza neticesinde dünyanın herhangi bir noktasından talep edilmesi halinde ilgili merkez ve kliniklere ulaştırılmakta. Sperm donasyonu tedavisi de bu şekilde mümkün olmakta. Erkek adayların çeşitli problemlerden dolayı sağlıklı sperm üretimi yapamaması ve tüp bebek denemelerinde bu yüzden başarısız olunması durumunun ardından bu yönteme geçiş yapılır. Kıbrıs tüp bebek imkanlarının gerçekten özel imkanlar olduğunu söylemek mümkün. Dünyanın birçok noktasına göre başarılı çalışmaların altına imzasını atmayı başarmış olan Kıbrıs merkezleri ile pek çok çifte yardımcı olmuştur.

Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerinin bir kısmı dünya genelinde en çok gebeliğin sağlandığı ve istatistiklerle bu durumun kanıtlandığı bir ünvana sahiptir. Bu yüzden; yalnızca ülkemizden değil Avrupa ülkelerinden tutun da Amerika kıtasına kadar pek çok noktadan çiftlerin Kıbrıs’a gelerek çeşitli tedavilerden yararlandığı görülür. Kıbrıs’ta dikkat çeken uzman doktorlardan bir tanesi Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen olmakta. Yıllardır gördüğü eğitimi, üzerinde yaptığı çalışmaları alanına çok güzel bir şekilde uygulamayı başarmış olan uzman doktorun takibini yaptığı tedavilerdeki başarı oranı oldukça yüksek ve kendisinden bu noktada sıkça bahsettiren isimlerden. Kıbrıs’ta güvenilir bir merkez ve uzman arıyorsanız, internet üzerinden iletişim bilgilerine ulaşarak arayıp randevunuzu alabilirsiniz. Doğru ellerde tedavi şansını da arttıracağınızı unutmamanız gerekiyor.