Tüp Bebek Hakkında

Çocuk sahibi olma noktasında ülkemizde pek çok yöntemi defalarca denemesine rağmen bir türlü bebek sahibi olamayan çiftlerin bu anlamda farklı ülke ya da bölgelere giderek alternatif tedavilerden yararlanmak istedikleri dikkat çekmekte.

Bakıldığı zaman tıbbi tekniklerin ve cihazların son derece geliştiği bir dönemden geçmekteyiz. Bundan onlarca yıl öncesinde insanlar için başlı başına bir sorun teşkil eden bebek sahibi olamama sorunu günümüzde hayli kolay bir biçimde ortadan kaldırılabilecek problemler arasında bulunuyor. Pek çok insanın aklına ilk olarak gelen tüp bebek yönteminin başarılı olamaması durumunda da yararlanılabilecek pek çok alternatif tedavi yönteminin bulunması çiftlerin umutlarını her daim muhafaza etmelerine yardımcı oluyor. Günümüz şartlarında çiftlerin bu problemlerinden kurtulabilmeleri adına oldukça zengin bir dönemden geçmekteyiz.

Yumurta donasyonu ülkemizde yasaklanmış bir tedavi yöntemidir. Böylesi bir durumdan dolayı da normal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin farklı ülke ve bölgelere yönelmeleri gayet normal bir durum. Her yıl 2 bin kadar Türk çiftinin Kıbrıs, Yunanistan, İngiltere, Amerika ve İsrail gibi ülkelere bebek sahibi olabilme umuduyla gittiğini görmekteyiz. Kıbrıs’ın bu alanda ileri seviyelerde olması ve ülkemizden geçişinde normal ülkelere oranla çok daha kolay ve külfetsiz olması pek çok ailenin Kıbrıs’ı tercih etmesine neden olmakta. Ada genelinde bebek sahibi olmak isteyen çiftleri diğer ülkelerde bulamayacakları pek çok tedavi yöntemi bekliyor. Bu bakımdan dilediğiniz her an çok rahat bir biçimde ulaşım elde edebileceğiniz Kıbrıs’ta belki de bebek sahibi olup döneceksiniz.

Evli çiftlerin her ikisinin de onayının gerektiği yumurta donasyonu kadının normalde tek başına karar verebileceği bir şey değildir. Bu bakımdan karı - koca her iki tarafında onayı gerekmektedir. Genel anlamda yumurta üretimi yeterli olmayan hamile kalabilecek yaşları geçmiş, menopoza girmiş annelerde daha çok tercih edilen donasyonu işlemi yumurta üretimi yeterli olan bir donörden alınan yumurta hücrelerinin erkek adayın spermleri ile döllenmesi neticesinde ortaya çıkarılan embriyonun anne olmak isteyen hanıma aktarılmasıyla tamamlanan bir tedavi yöntemidir. Bakıldığı zaman başarı oranı yüksek tedavi yöntemlerinden bir tanesi olması pek çok çifti bebek sahibi olma noktasında umutlandırmaktadır. Yaklaşık olarak 10 yıldır dünya genelinde yaygın olarak uygulanan tedavi yöntemlerinden biri haline gelmesi elbette gelişmiş bir mantığa sahip olması nedeniyledir. Yumurta donasyonu fiyatı elbette hizmet alınacak klinik imkanları, doktor uzmanlığı, kullanılan malzemelere göre farklılık gösterebilmektedir ancak; ortalama bir fiyat görmek isteyenlerin 4.500 - 8.000 EURO aralığındaki bedeli gözden çıkarmaları gerektiğini söyleyebiliriz. 

Kıbrıs tüp bebek, donasyon, cinsiyet seçimi gibi pek çok alternatif tedavi yönteminde ileri seviyelere ulaşmayı başarmış ve dünya çapında markalaşma sürecine girmiş bölgelerden bir tanesi olma özelliği ile bilinir. Dünyanın pek çok ülkesinden Kıbrıs’a erişimin kolay olmasının yanında ülkemizden de erişim ve ulaşımın son derece kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden her yıl binlerce Türk çiftinin Kıbrıs’a bebek sahibi olabilmek adına yolculuğa çıktığı görülür. Ülkemizde yumurta nakli işleminin yasak olması pek çok insanın farklı ülke ve bölgelere belirli bir süreliğine gitmelerine neden olmaktadır. Karı - koca tatil niyetine çıkacağınız Kıbrıs yolculuğunun sonunda belki de yıllardır hayalini kurduğunuz bebeğin sahibi olabilirsiniz. Kıbrıs tüp bebek alanında gelişmiş teknolojik cihazları ve fazlasıyla yeterli uzman sayısıyla sizleri bekliyor olacaktır. Bu alanda gerçekten başarılı çalışmaların yapıldığı bir bölge olması pek çok çiftin aklına ilk olarak Kıbrıs’ın gelmesine neden olmaktadır. Cinsiyet seçimi işleminin dünya ülkelerinin hemen hepsinde yasak olduğu ancak Kıbrıs’ta bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin bebeklerinin cinsiyetini dahi belirleyebildikleri görülmekte. Bu durumda da gerçekten memnun kalınacak sonuçlarla karşılaşılmakta.