Tüp Bebek Hakkında

Kıbrıs tüp bebek denilince ilk akla gelen seçenekler arasında bulunuyor. Dünya ülkelerinin çeşitli sebeplerden dolayı alternatif bebek sahibi olma yöntemlerinin bir kısmına koymuş olduğu yasakların bazı insanların isteklerini sınırladığı ve buna bağlı olarak daha özgür bölgelere giderek

dilediği gibi bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin Kıbrıs’a gerçekleştirdiği seyahatlerin zaman içerisinde adayı bu alanda dünya markası yaptığını söylemek mümkün. Tüp bebek ve diğer tedavi yöntemlerinde dünya çapında markalaşmayı başarmış olan Kıbrıs Adasının bir sınırlama ile karşılaşmadığını söylemek mümkün. Sperm ve yumurta donasyonu gibi yöntemlerin ülkemizde yasak olduğu ve diğer dünya ülkelerinin büyük bir kısmında da cinsiyet seçiminin yasak olduğu biliniyor.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin Kıbrıs dışında tedavi olmaları durumunda bebeklerinin cinsiyetini seçemedikleri görülüyor. Son derece yanlış bir adım olduğunu söylemek mümkün. Çiftlerin sahip olmak istedikleri bebeğin cinsiyetini seçme haklarının dünya ülkelerinde ellerinden alınması elbette Kıbrıs’ın ziyaretçi trafiğini arttırıyor. Ülkemize donasyon işlemlerinin yasak olmasının en önemli nedeninin de dini sebeplere dayandırıldığı görülüyor. Dünyanın hemen her ülkesinde belirli tedavi yöntemlerinin kısıtlandığı ya da yasak hale getirildiği çok eski dönemlerden bu yana Kıbrıs’ın hiçbir sınır ve kısıtlama ile karşılaşmaması doğal olarak zaman içerisinde uzmanlarının çok ciddi bilgi ve birikime sahip olmalarına neden olmuştur. Sürekli olarak bu alanda çalışmaların yapıldığı bir ada olması zaman içerisinde pek çok dünya ülkesinden çok daha gelişmiş tedavi yöntemlerinin uygulanmasını sağlamıştır. Diğer dünya ülkelerinin yasaklardan dolayı tecrübe edemedikleri pek çok tedavi yönteminin Kıbrıs genelinde her gün yüzlerce çifte uygulanıyor ve takip ediliyor olması doğal bir gelişimi de beraberinde getirmiştir. 

Yumurta donasyonu gibi alternatif tedavi yöntemleri ve diğer tüm yöntemlerin bebek sahibi olamayan çiftlere ne denli büyük umutlar verdiği biliniyor. Bu anlamda problem yaşayan çiftlerin yararlanmak istedikleri tedavi yöntemlerini araştırdıklarını görmekteyiz. İnternet ortamlarından yapılan araştırmaların yanına bir de günlük yaşam araştırmaları eklendiğinde çiftlerin daha da umutlandıkları dikkat çekiyor. Kıbrıs genelinde bu alanlarda faaliyet gösteren merkezlerin yeterli durumlarda olduğu ve bu merkezlerde faaliyet gösteren uzmanlarında oldukça tecrübeli olduğu düşünüldüğünde; neden on binlerce çiftin bu alanda Kıbrıs’ı tercih ettiği de görülmekte. Her geçen gün ilerleyen bilim dünyasında yaşanan gelişmelerin bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin umudunu beslemesi bu aşamada pek çok insanı mutlu etmiştir. Dünya genelinde milyonlarca çiftin evlendikten sonra yıllar boyu bebek sahibi olma arzusuyla yanıp tutuştuğu ancak çeşitli problemlerden dolayı bir türlü sağlıklı bir bebeği dünyaya getirmeyi başaramadıkları görülmekte. Hanımlardan kaynaklanan problemlerde yumurta donasyonu işleminin ardından gebelik sağlanabilmekte. Doğru merkezlerde yapılan tedavilerin ardından gebelik şansı doğal olarak daha yüksek noktalarda olmakta. Bu yüzden; doğru merkezlerin ve doğru uzmanların seçimi noktasında araştırmalardan yararlanmanızda yarar bulunuyor. İnternet ortamları üzerinden yapacağınız araştırmalarda hangi platformlara girip çıkmanız gerektiğini çok iyi biliyor olmanız şart! 

Kliniklerin, merkezlerin kurumsal siteleri üzerinde elbette bu oluşumların övgü ile bahsedileceği unutulmamalı. Bu tarz durumlarda aldatıcı reklamlardan uzak durmak ve doğru bilgilere ulaşmak istiyorsanız, hizmet alacağınız merkezin kurumsal sitesi dışında o kurumdan bahsedilip bahsedilmediğini araştırmanız gerekiyor. Sosyal medya platformları, şikayet siteleri, memnuniyet siteleri gibi sitelerde bu kurumların isminin geçip geçmediğini araştırmalısınız. Bunu yapabilmenin en kolay yolu uzman isminin ya da tüp bebek merkezi isminin arama motorları üzerinden sorgulanması ve karşılaşılan sonuçların incelenmesidir. Diğer platformlardan alacağınız bilgiler ışığında az çok ne tarz bir tedavi ile karşılaşacağınızı da önceden kestirmiş olacaksınız. Yumurta donasyonu fiyatı bilgisini kliniklerden almanız mümkün.